ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 9344191
*
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:29:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 11:44:54
1
300 kr
11/1 15:35:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 19:47
-
9317 WATERCOLOUR
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, dated -8..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:27
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:14
*
CHARCOAL DRAWING
Read more about e-auktion
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 11:44:54 | 1 | 300 kr |
11/1 15:35:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 19:47 -
9317 WATERCOLOUR
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, dated -8..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:27 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:18 -
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:14